Klimatyzacja - dobór, dostawa i montaż

/Klimatyzacja
Klimatyzacja2019-05-28T13:18:58+02:00

Firma nasza zapewnia fachowy dobór, dostawę oraz montaż urządzeń klimatyzacyjnych ugruntowanych na rynku światowym renomowanych marek:

 • FUJITSU
 • SINCLAIR
 • KAISAI

Oferujemy systemy klimatyzacyjne oparte o wszystkie typy klimatyzatorów:

 • ścienne
 • przysufitowe
 • podłogowe
 • kasetonowe
 • kanałowe
 • okienne
 • przenośne
 • systemy klimatyzacji budynków typu VRF, Multi
 • agregaty wody lodowej

Poza najlepszej jakości urządzeniami, oferujemy Państwu profesjonalny montaż klimatyzacji dostosowany indywidualnie do specyfiki danego pomieszczenia.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Montaż klimatyzacji Śląsk

FUJITSU General – Systemy klimatyzacji. Najlepszy wybór dla ludzi na całym świecie. FUJITSU General oferując typoszereg klimatyzatorów od jednostek najmniejszych do rozbudowanych systemów VRF-Airstage jest bardzo dobrze znana i doceniana na rynku komercyjnym jak i prywatnym w ponad 110 krajach na całym świecie.

Będąc w Europie japońskim producentem nr 1, FUJITSU General ciągle udoskonala swoje wyroby dążąc do tego, aby produkować wyroby możliwie najlepszej jakości spełniające przy tym wymagania obecnego i przyszłego rynku. Kluczem do sukcesu nie jest przy tym jedynie zaawansowana technologia, precyzyjny, japoński system kontroli jakości czy też nowoczesne wzornictwo. Do tego sukcesu przyczynia się również staranny dobór dystrybutorów, którzy działają lokalnie w danym kraju dodając do w/w wartości swoją wiedzę, profesjonalne doradztwo oraz najlepszy serwis.

Innymi słowy, jeśli potrzeba Państwu klimatyzatorów, z których będziecie zadowoleni w długim okresie czasu, proponujemy wybrać produkty FUJITSU General.

Model ASYG 09, 12 LTCA

Ponadczasowy, atrakcyjny design przy zachowaniu wąskiej i smukłej konstrukcji

ZOBACZ WIĘCEJ

Z klimatyzatorami marki SINCLAIR, możesz cieszyć się domowym komfortem oraz przyjemną atmosferą we wszystkich typach domowej klimatyzacji. SINCLAIR oferuje szeroką gamę produktów o różnych wydajnościach, typach oraz wyglądzie. Nawet dla złożonych projektów, z łatwością można znaleźć komfortowe rozwiązanie – np. seria MULTI SYSTEM z technologią oszczędzania energii DC INVERTER.

Od samego początku SINCLAIR postawił sobie za główny cel dostarczyć dobry produkt za rozsądną cenę. Dzięki poświęconej uwadze na badania, rozwój, produkcję oraz testy, jak również wsparcie posprzedażowe SINCLAIR osiągnął wysoki poziom jakości i niezawodności.

Działania i procedury firmy są zgodne z normą ISO 9001. Produkty SINCLAIR są zgodne z europejskimi normami w zakresie jakości i bezpieczeństwa.

Model ASH-09AIE2 – SERIA ELEMENT 2

Seria ELEMENT 2 to druga generacja klimatyzatorów Element. Seria Element 2 to przystępne i ekonomiczne rozwiązanie dla domu.

Klimatyzator z tej grupy charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami oraz dużą oszczędnością energii (klasa energetyczna A/A). Produkt jest wyposażony w sprężarkę japońskiej jakości oraz posiada 3-letnią gwarancję. Zastosowano w nim ekologiczny i wydajny czynnik chłodniczy R410A. Klimatyzator wykorzystuje filtr katechinowy i węglowy. Ponadto posiada obustronny wylot wody. Szybko reaguje na potrzeby użytkownika.

ZOBACZ WIĘCEJ

Klimatyzatory KAISAI, produkowane są przez koncern MIDEA na bazie wspólnego przedsięwzięcia ODM/Original Design Manufacturing.

MIDEA to jeden z czołowych dostawców branżowych z ponad 40-letnim doświadczeniem w skutecznym wprowadzaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych na potrzeby wielu światowych rynków. W efekcie wieloetapowych prac badawczych i rozwojowych, powstała szeroka gama wysokiej jakości produktów klimatyzacyjnych sygnowanych marką KAISAI, które charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi, potwierdzonymi licznymi certyfikatami w zakresie wydajności, bezpieczeństwa oraz ekologii.

Produkcję urządzeń wykorzystujących energooszczędną technologię inverterową oparto na komponentach japońskich marek Toshiba oraz Sanyo, co stanowi gwarancję niezawodności w warunkach zakładających ciągłą i stabilną pracę klimatyzatora.

KAISAI w swoich klimatyzatorach stosuje pro-ekologiczne czynniki chłodnicze, co pomaga chronić warstwę ozonową, a cały proces od wytworzenia produktu aż po jego degradację jest przyjazny środowisku naturalnemu.

Szeroka i wszechstronna gama produktów KAISAI do zastosowań mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych w klimatyzacji gwarantuje najwyższą technologię, nowoczesny wygląd oraz atrakcyjne ceny.

Pakiet klimatyzatorów KAISAI obejmuje:

 • klimatyzatory ścienne /on-off , DC Inverter
 • klimatyzatory kasetonowe /on-off, DC Inverter
 • klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe/on-off, DC Inverter
 • klimatyzatory kanałowe /on-off, DC Inverter
 • klimatyzatory Multi Split / DC Inverter

Urządzenia klimatyzacyjne KAISAI sprzedawane są na terenie całego kraju poprzez sieć firm instalacyjnych, świadczących usługi w zakresie montażu oraz serwisu urządzeń w okresie gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym.

Klimatyzator ścienny SERIA FOCUS

ZOBACZ WIĘCEJ

Pod pojęciem klimatyzacji rozumiemy kształtowanie mikroklimatu pomieszczeń, a w tym nie tylko kształtowanie temperatury, lecz również oczyszczenie powietrza z niekorzystnych substancji i drobin np. alergizujących pyłków i kształtowanie wilgotności powietrza na odpowiednim poziomie; zarówno osuszanie jak i nawilżanie.

Zapewnienie właściwej temperatury i wilgotności w pomieszczeniach jest podstawowym warunkiem dobrego samopoczucia przebywających w nich ludzi, i pozwala im na osiągnięcie maksymalnej sprawności fizycznej i intelektualnej, a przez to wyraźnie zwiększa wydajność i efektywność pracy. Znacznie chętniej odwiedzamy klimatyzowane sklepy i biura, a dla pomieszczeń naszpikowanych nowoczesną elektroniką klimatyzacja staje się w dzisiejszych czasach koniecznością. Stopniowe ocieplanie się klimatu, praca w przeszklonych budynkach powodują, że klimatyzatory stają się nieodłącznymi towarzyszami naszego codziennego życia. Coraz łatwiejsze w obsłudze, ciche, pięknie komponujące się z wystrojem wnętrza dają komfort w pracy i w domu.

ZALETY KLIMATYZACJI

Klimatyzatory mają przede wszystkim za zadanie obniżenie temperatury w pomieszczeniu, co dzięki precyzyjnym układom regulacji czynią znakomicie. Oprócz tego utrzymują wilgotność w pomieszczeniu na właściwym poziomie, dzięki skomplikowanym systemom filtrów oczyszczają powietrze z kurzu, pyłu, a nawet bakterii i przykrych zapachów. Niektóre urządzenia klimatyzacyjne są wyposażone w elementy grzejne, dzięki którym można dogrzewać pomieszczenia w okresach przejściowych, przed uruchomieniem lub po wyłączeniu instalacje centralnego ogrzewania.

JAK DZIAŁAJĄ KLIMATYZATORY I JAK SĄ ZBUDOWANE

Klimatyzatory są zbudowane podobnie do innych urządzeń chłodniczych np. domowych chłodziarek. Najważniejszym elementem klimatyzatora jest parownik, wewnątrz którego ma miejsce rozprężanie i parowanie czynnika chłodzącego (freonu), co powoduje odbieranie ciepła, czyli chłodzenie pobranego z pomieszczenia powietrza (istnieją urządzenia, które mają możliwość pobierać powietrze z zewnątrz). Powstałe pary czynnika chłodzącego są następnie sprężane w sprężarce i kierowane do skraplacza. Po zamianie czynnika chłodzącego z powrotem w ciecz oddaje on pobrane ciepło. Następnie płynny czynnik chłodzący jest ponownie kierowany do parownika i cykl chłodniczy się powtarza.

TYPY KLIMATYZATORÓW

Największą popularnością cieszą się klimatyzatory typu split dwuczęściowe, składające się z części wewnętrznej i zewnętrznej, połączonych ze sobą elektronicznym układem sterującym oraz systemem hydraulicznym,w którym krąży czynnik chłodniczy. Klimatyzatory monoblokowe lub kompaktowe, składają się z pojedynczej jednostki, którą można umieścić np. w oknie lub zabudować w ścianie. Systemy klimatyzacyjne pozwalają na połączenie z jedną jednostką zewnętrzną większej ilości jednostek wewnętrznych, a przez to na centralne sterowanie całym zintegrowanym systemem wentylacyjno-klimatyzacyjnym. Ze względu na sposób montażu klimatyzatory dzieli się na ścienne, przysufitowe, podłogowe, okienne, przenośne, kasetonowe i kanałowe.

JAK WYBRAĆ KLIMATYZATOR

Wybór klimatyzatora nie jest taką prostą rzeczą. Ważna jest powierzchnia pomieszczenia, ekspozycja na światło słoneczne, ilość oraz kierunek okien i drzwi, ilość przebywających w środku osób oraz generacja ciepła przez urządzenia elektrotechniczne. Nie obejdzie się bez rady fachowca z branży klimatyzacyjnej. Bardzo ważny jest profesjonalny sposób montażu klimatyzatorów, koniecznie przez wyszkolonych fachowców legitymujących się odpowiednimi uprawnieniami i certyfikatami. Nasi konsultanci czekają na Państwa pytania.