Jak działa pompa ciepła?

WATERSTAGE należy do grupy domowych pomp ciepła> powietrze-woda. Oznacza to, że wykorzystując energię odnawialną zawartą w otaczającym powietrzu przetwarza ją na energię potrzebną do ogrzania wody dla potrzeb budynków jedno- i wielorodzinnych – systemy grzewcze, ciepła woda użytkowa, podgrzanie wody basenowej.

WATERSTAGE jest pompą ciepła typu split, zbudowaną z wewnętrznego modułu wymiennikowo-hydraulicznego i jednostki zewnętrznej. Wykorzystując procesy termodynamiczne czynnika roboczego, energię zawartą w otaczającym powietrzu i energię elektryczną niezbędną do napędu silnika sprężarki, urządzenie podgrzewa wodę obiegową. Zastosowanie technologii inverter, wysokowydajnych wymienników, zaawansowanych algorytmów sterowania, pozwala uzyskać nawet 4.5kW energii cieplnej przy użyciu 1kW energii elektrycznej.

Pompy ciepła zdobywają coraz szersze zastosowanie dla potrzeb ogrzewania domów jednorodzinnych i innych budynków małokubaturowych.
Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie komponentów już dzisiaj mogą stanowić jedyne, niezawodne źródło ciepła dla ogrzewania
pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zalety pomp ciepła powietrze-woda
Pompy ciepła są nie tylko ekologicznym i bezobsługowym, ale także, mimo podwyżek cen prądu, bardzo ekonomicznym w eksploatacji źródłem ciepła i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Właściciele nowych domów i lokali chętnie inwestują w system grzewczy oparty na pompie ciepła powietrze-woda ze względu na komfort użytkowania i zdrowie, a w ostatnim czasie również ze względów ekonomicznych. Wyjaśniamy skąd wynikają oszczędności na ogrzewaniu za pomocą pompy ciepła, jaka jest zasada działania oraz jakie dotacje do zakupu pompy ciepła powietrze-woda można otrzymać.

Technologia pierwszego wyboru
Pompy ciepła powietrze-woda od dłuższego czasu są technologią pierwszego wyboru dla nowych budynków. Instalacja pompy ciepła nie wymaga poniesienia kosztów budowy komina, kotłowni, lub, jak np. w przypadku kondensacyjnego kotła gazowego, kosztów i starań związanych z wykonaniem projektu i przyłączeniem do sieci. Wziąwszy pod uwagę powyższe czynniki można przyjąć, iż koszty zakupu pompy ciepła, względem kotła na paliwo stałe czy kotła gazowego, dla nowych domów będą porównywalne. W kontekście kryzysu energetycznego niebagatelne znaczenie ma fakt, że koszty eksploatacji zdecydowanie przemawiają na korzyść ogrzewania za pomocą pompy ciepła. Z dostępnych kalkulatorów kosztów ogrzewania dla domów wybudowanych w standardzie WT 2014 i WT 2021 opracowanych przez PORT PC lub Rotenso wynika, że najmniej za ogrzewanie w pierwszym kwartale 2021 roku, poza właścicielami kotłów na kawałki drewna, zapłacili właśnie właściciele pomp ciepła. Przypomnijmy, że ubiegłym roku ceny paliw opałowych były nieporównywalnie niższe niż obecnie. Przy obecnym wzroście cen węgla, gazu, peletu i drzewa podaż nie nadąża za popytem na pompy ciepła i w wielu regionach klienci muszą oczekiwać na instalację zarezerwowanego z wielomiesięcznym wyprzedzeniem urządzenia.

Pompy ciepła powietrze-woda – zasada działania
Jeżeli chodzi o względy ekologiczne to obecnie nie ma konkurencyjnego rozwiązania do ogrzewania budynków względem pomp ciepła powietrze-woda. Przede wszystkim pompy ciepła nie emitują szkodliwych substancji bo nie zachodzi w nich spalanie, nie przyczyniają się więc do powstania smogu. Pompa wykorzystuje ciepło występujące naturalnie w otaczającym nas środowisku – ok. 75 proc. energii pochodzi z powietrza, ok. 25 proc. to energia napędowa. Przykładowo w modelu pompy ciepła Rotenso Aquami Split 8kW, wystarczającej do ogrzania nowego domu jednorodzinnego o powierzchni 160m2 i przygotowania ciepłej wody użytkowej dla 4 osobowej rodziny, stosunek energii pobranej do oddanej to nawet 1:5! Tak wysoka efektywność energetyczna oznacza tanią eksploatację. Idealnie jeżeli energia elektryczna, która napędza pompę, pochodzi z instalacji fotowoltaicznej wówczas użytkownik może cieszyć praktycznie bezkosztowym ogrzewaniem. Jeżeli energia jest pobierana z elektrowni, to trzeba wiedzieć, że wciąż jest produkowana z węgla, ale jej udział jest stosunkowo nieduży, jak wspomniano, nie przekracza 25 proc.

Pompy ciepła powietrze woda Rotenso Aquami
Dlaczego warto rozważyć zakup powietrznej pompy ciepła Rotenso Aquami Split i Monoblock?

Pompy Ciepła Rotenso Aquami to:

  • samodzielne, ekologiczne i tanie w eksploatacji źródło ogrzewana i przygotowania ciepłej wody użytkowej,
  • 5 lat gwarancji,
  • bezpłatne uruchomienie przez autoryzowany serwis oraz profesjonalna opieka serwisowa
  • bezobsługowe źródło ciepła.

Pompa Ciepła Rotenso Heatmi Split

Pompa Ciepła Rotenso Airmi Monoblock

Pompa Ciepła Rotenso Aquami Monoblock

Pompa Ciepła Rotenso Windmi Monoblock

Pompa Ciepła Rotenso Aquami All In Split

Thermos Ceramic

Nasze technologie są konkurencyjne wobec urządzeń każdego polskiego producenta pomp ciepła czy klimatyzacji. Wszystko dlatego, że doświadczenie i wiedzę czerpiemy z międzynarodowych źródeł. Uaktualniamy naszą ofertę zgodnie z potrzebami Klientów i dopasowujemy się do zmieniającego się klimatu, nie pomijając najnowszych trendów.

Sztandarowe produkty KAISAI to pompy ciepła monoblok i split oraz różnego typu klimatyzatory: ścienne, przenośne, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe i wiele innych. To propozycje dla Klientów indywidualnych, ale też komercyjnych – sprawdzą się w restauracjach, hotelach i sklepach. Na rynku można znaleźć też panele fotowoltaiczne i urządzenia rekuperacyjne od KAISAI, co to za firma, która nie proponowałaby kompleksowych rozwiązań – dzięki nim termomodernizacja domu czy lokalu może być kompletna.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasze urządzenia powinny dawać komfort pod każdym względem. Właśnie dlatego wyposażamy je w dodatkowe moduły, których zadaniem jest ułatwić każdy Twój dzień. Oczyszczające powietrze filtry, jonizatory, zdalne sterowanie, również przez aplikację, opcja grzania w klimatyzacji i chłodzenia w pompie ciepła – robimy wszystko, by nasze urządzenia działały bez zarzutu i oferowały szereg dodatkowych funkcji.

Funkcja Wi-Fi – Czynnik chłodzący R32 – Funkcja komfortu – Inwerterowa technologia

Pompy ciepła Monoblok R290 (KHY)

Zbiornik KAISAI Eco Home

Pompy ciepła Split (KHA+KMK)

Pompy ciepła Split (KHA+KMK) z zasobnikiem C.W.U.

Pompy ciepła Monoblok (KHC) 6-16 kW

Pompy ciepła Monoblok (KHC) 22-30 kW

Pompa ciepła typu monoblok wyposażona jest w wyświetlacz dotykowy, pompę wodną z płynną regulacją oraz zawór bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu 2-stopniowej sprężarki inwerterowej jednostka osiąga wysoką wydajność, nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz (grzanie do temp. -25 °C). Urządzenie posiada także opcję chłodzenia. Ponadto, można również ustawić tryb dezynfekcji, wakacyjny, szybkiego podgrzewania CWU, jak i pracę według krzywej grzewczej. W jednostce zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Istnieje możliwość sterowania zdalnego za pomocą aplikacji EWPE Smart.

Pompa ciepła Sinclair Yukon to nowoczesne i ekologiczne urządzenie grzewcze, które do swojej pracy wykorzystuje przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32. W połączeniu z klimakonwektorami pompa ciepła Yukon pozwala wykorzystać funkcję chłodzenia pomieszczeń. Szeroki zakres mocy i wydajności gwarantuje odpowiednie dopasowanie urządzeń dla klienta indywidualnego, jak i rozwiązań komercyjnych. Sercem urządzenia jest 2-stopniowa sprężarka inwerterowa. Całość w połączeniu z elektroniczną pompą obiegową i wysokiej jakości podzespołami cechuje się niezawodnością oraz wysoką energooszczędnością.

Urządzenia SINCLAIR serii ONTARIO są wyposażone jest w wyświetlacz dotykowy, pompę wodną z płynną regulacją, zintegrowany zbiornik wyrównawczy oraz zawór bezpieczeństwa, zawiera również zawór trójdrożny i posiada opcję chłodzenia. Agregat wyposażony jest w 2-stopniową sprężarkę inwerterową. Możliwość ogrzewania do temperatury zewnętrznej -25 °C. W urządzeniu zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Dodatkowym atutem są kompaktowe wymiary. Urządzeniem można sterować zdalnie za pomocą aplikacji EWPE Smart.

Pompa ciepła pozyskuje energię cieplną z otaczającego powietrza atmosferycznego i dostarcza ją do instalacji wewnętrznej, która może mieć charakter ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego. Jednostkę wewnętrzną systemu S-THERM+ cechuje niski poziom hałasu podczas pracy.

Wszystkie elementy są dobrze umocowane do konstrukcji pompy ciepła. System rur został wykonany ze szczególnym naciskiem na zmniejszenie wibracji, natomiast obudowa wykonana jest z materiałów izolujących. Wszystko to sprawia, że urządzenie pracuje bardzo stabilnie i cicho.

Pompy ciepła THERMAL Plus monoblok to energooszczędne urządzenia, które pobierają energię z powietrza i wykorzystują ją do ogrzewania lub chłodzenia budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Znajdują one zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budownictwie komercyjnym. Pompy ciepła Heiko to nowoczesne urządzenia, które gwarantują wydajną, bezpieczną i bezobsługową pracę.

Moduł hydrauliczny – MONOBLOK ALL IN ONE
Kompaktowa konstrukcja modułu hydraulicznego wraz z wbudowanym zbiornikiem CWU o pojemności 250 litrów jest gotowym do pracy rozwiązaniem. Nie wymaga zakupu dodatkowych elementów do systemu oraz nie wymaga dodatkowej przestrzeni do montażu osobnego zbiornika. Moduł pozwala na łatwe i bezpieczne podłączenia hydrauliczne.

Dwa obiegi grzewcze
Pompy ciepła THERMAL Plus umożliwiają konfigurację z różnymi odbiornikami ciepła jednocześnie, np. system grzewczy oparty na grzejnikach i ogrzewaniu podłogowym. Dwa obiegi grzewcze pozwalają na dowolne zarządzanie temperaturą w różnych odbiornikach ciepła, co w praktyce oznacza, że istnieje możliwość ustawienia temperatury osobno na grzejnikach jak i ogrzewaniu podłogowym.

Szeroki zakres temperatur – niezawodna praca, w każdych warunkach
Pompy ciepła Heiko to niezawodne urządzenia, które pracują przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet – 25°C oraz są w stanie podgrzać ciepłą wodę użytkową do poziomu 55°C.

Sterowanie Wi-Fi
Sterowanie Wi-Fi dostępne w standardzie jest funkcją zwiększającą komfort użytkowania pomp ciepła Heiko. W prosty sposób możemy sterować urządzeniem za pomocą dedykowanej platformy. Dzięki sterowaniu Wi-Fi, Serwis w sposób zdalny może udzielić pomocy Użytkownikowi.

Nowoczesny panel sterujący
Wbudowany panel sterujący umożliwia łatwą i szybką zmianę parametrów pracy. Menu sterownika jest dostępne w kilku wersjach językowych.

Cicha praca
Pompy ciepła Heiko THERMAL Plus działają w oparciu o silnik wentylatora DC, skutecznie zaizolowaną sprężarkę oraz zoptymalizowaną konstrukcję wentylatora, dzięki czemu gwarantują bardzo cichą pracę, nawet 52 dB(A). Dodatkowo urządzenia mogą pracować w trybie cichym, dzięki czemu można odczuć komfort w czasie pracy, czy wypoczynku.

Automatyczne sterowanie pogodowe
Praca pomp ciepła Heiko THERMAL Plus polega na zautomatyzowanym procesie opierającym się na krzywych temperatury pogodowej. W praktyce oznacza to, że praca pompy ciepła automatycznie, bez ingerencji człowieka, dostosuje się do aktualnych warunków pogodowych.

Technologia inwerterowa
Technologia inwerterowa umożliwia ekonomiczną pracę pompy ciepła bez nagłych skoków napięcia częstotliwości sprężarki. Tym samym zapewnia energooszczędną i cichą pracę. Urządzenia mają klasę energetyczną A+++.

Pompy Ciepła THERMAL Plus CO+CWU

Pompy ciepła THERMAL CO+CWU

Pompy ciepła POOL

Oprócz wysokiej jakości klimatyzatorów, w naszej ofercie znajdują się również pompy ciepła, będące najefektywniejszym i najbardziej ekologicznym rozwiązaniem pozwalającym na ogrzewanie budynków oraz podgrzewanie wody użytkowej. W naszej ofercie dostępne są też oczyszczacze powietrza PURE Comfort, które pozwolą Ci w znaczący sposób poprawić jakość powietrza znajdującego się w pomieszczeniach, poprzez usunięcie z niego m.in. włosów, sierści, kurzu, pyłów, dymu oraz szkodliwych substancji, takich jak np. nikotyna lub amoniak.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi pompę ciepła AQUA CWU, o pojemności 240 litrów. Jej ogromną zaletą jest subtelna konstrukcja, dzięki której bez problemu umieścisz ją w wybranym przez siebie pomieszczeniu. Wysoka efektywność naszego urządzenia to zasługa bardzo dobrej jakości sprężarki oraz dodatkowej wężownicy. Dzięki innowacyjnym technologiom oraz materiałom, spełniającym najwyższe standardy, nasza pompa jest odporna na korozję i wyróżnia się długą żywotnością. Kolejną jej zaletą jest możliwość wybrania jednego z czterech trybów, dzięki czemu każdy użytkownik może dostosować pracę urządzenia do swoich preferencji. Pompy ciepła AQUA CWU mogą współpracować z bojlerami lub kolektorami słonecznymi.

Drugim urządzeniem, zasługującym na uwagę, jest pompa ciepła Monoblok CO + CWU. Największą zaletą tego rodzaju pomp jest możliwość skonfigurowania ich z różnymi systemami domowymi i nie tylko, takimi jak np. ogrzewanie podłogowe. Prawidłowa konfiguracja umożliwia pracę z wysoką efektywnością, co przełoży się na niższe rachunki. Oprócz ogrzewania podłogowego, nasze pompy ciepła mogą współpracować także z grzejnikami lub Klima konwektorami. Wśród plusów naszych urządzeń warto wymienić również cichą pracę. Sprężarki znajdujące się w oferowanych przez nas pompach są pokryte specjalnymi materiałami izolującymi hałas. Ponadto, nasze pompy ciepła są wyposażone w cichy silnik i wentylator o zoptymalizowanym kształcie, co pozwala na redukowanie drgań. Sterowniki dedykowane do obsługiwania naszych urządzeń są bardzo proste i intuicyjne, co umożliwia wygodne korzystanie z pompy.

Pompa ciepła SUPER AQUA | Monoblok

Pompa ciepła SUPER AQUA | Split

Pompa ciepła AQUA CWU