OSUSZACZE

Na klimat panujący w pomieszczeniu mają wpływ takie czynniki jak zanieczyszczenie powietrza, zapach, temperatura i poziom wilgotności. Terminem poziomu wilgotności określa się zawartość pary wodnej w powietrzu. Zdolność powietrza do wchłaniania wilgoci rośnie wraz z temperaturą.

Nadmierna wilgotność powietrza powoduje: korozję, osiadanie skroplin, uszkodzenia materiałów budowlanych, uszkodzenia materiałów higroskopijnych, nieprzyjemny zapach pleśni, powstawanie zagrzybienia, rozwój bakterii oraz naruszenie komfortu osób przebywających w pomieszczeniach, w których panuje nadmierna wilgotność.

Osuszacze powietrza idealnie nadają się do osuszania mieszkań, łazienek, pralni i piwnic.

Posiadamy kilka rozwiązań tego typu produktów:

Osuszacz ROTENSO Dorai (seria X) został wyposażony w jonizator powietrza neutralizujący zarodniki pleśni i grzybów zapewniając równowagę jonową powietrza oraz moduł WiFi pozwalający sterować urządzeniem przez smartfon.

  • duża efektywność osuszania: do 20 l na dobę
  • kompaktowa, przenośna obudowa
  • dla pomieszczeń do 52 m²
  • funkcja inteligentnego osuszania
  • funkcja utrzymania poziomu wilgotności
  • timer 24h
  • jonizator powietrza (nowość serii X)
  • smart WiFi (nowość w serii X)

KAISAI

Właściciele domów i mieszkań, którzy nie zdecydowali się na zakup i montaż klimatyzacji stacjonarnej, często szukają alternatyw, których montaż nie będzie wymagał instalacji ingerującej w kompozycję wnętrza. Z pomocą w upalne dni (a także chłodne wieczory) przychodzą im klimatyzatory przenośne. To mobilne urządzenia, które swoją mocą i wydajnością nie ustępują innym rodzajom klimatyzacji. Doskonale sprawdzą się nie tylko jako inwestycja w prywatnym lokalu, ale też w zabytkowych, muzealnych wnętrzach oraz tam, gdzie remontu nie da się przeprowadzić.

Ciekawą możliwością klimatyzatora przenośnego jest też funkcja osuszania, która usuwa z powietrza nadmiar wilgoci. To świetna wiadomość dla osób borykających się na przykład z zagrzybieniem ścian – dzięki klimatyzacji wolnostojącej mogą zniwelować wysoki poziom wilgoci w powietrzu, co pomoże zmniejszyć ryzyko nawracania problemu.

HAIER

Klimatyzator przenośny Haier to kompaktowe i łatwe w użyciu urządzenie, dzięki, któremu efektywnie można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo klimatyzator można używać do ogrzewania, jako wentylator, a nawet osuszacz powietrza. Urządzenie doskonale sprawdzi się w domu czy pracy, a przyjazny panel sterujący oraz pilot zdalnego sterowania ułatwiają użytkowanie.

HEIKO

Klimatyzatory przenośne
To kompaktowe urządzenia o ciekawej stylistyce, które posiadają 4 tryby pracy: chłodzenie, grzanie, osuszanie i nawiew. Klimatyzatory wyposażone są w kółka i uchwyty do przenoszenia, co ułatwia zmianę ich miejsca pracy. Sterowanie urządzeniami odbywa się za pomocą nowoczesnego panelu albo pilota bezprzewodowego.

Pełna kontrola
Po 250 godzinach pracy przypomnienie o wyczyszczeniu filtra (ikonka na wyświetlaczu).

4 tryby pracy
Szerokie zastosowanie urządzenia, w którym można skorzystać z chłodzenia, nawiewu powietrza, trybu osuszania lub grzania.

Funkcja Swing
Wachlowanie żaluzji pozwoli rozprowadzić powietrze według potrzeb użytkownika.

Timer
Klimatyzator posiada możliwość ustawienia czasu pracy.
Urządzenie rozpocznie bądź zakończy pracę w czasie, który zostanie zaprogramowany.

SINCLAIR

Osuszacze przenośne charakteryzują się cichym trybem pracy, niskim zużyciem energii, posiadają 2 – letnią gwarancję, a dodatkowo wyposażone są w funkcję Auto-Restartu.
Osuszacze usuwają wilgoć z powietrza, a także doskonale nadają się do suszenia prania. Mogą również pomóc w ochronie mebli oraz sprzętu domowego w okresach zwiększonej wilgotności powietrza.